UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Dzisiaj jest: Piątek, 25 Maja 2018 | Godzina: 23:44:50
Wielkość tekstu

SESJA WIOSENNA 2017/18

14.06.2018 (czwartek)

 

GODZ.

KL. I

KL. II

15.00-16.30

Język angielski - pisemny

Matematyka - pisemny

16.30-18.00

Matematyka – pisemny

Język polski - pisemny

Od 18.00

Geografia - ustny

 

15.06.2018 (piątek)

 

 

KL. I

KL. II

15.00 –16.30

Język polski – pisemny

Język angielski - pisemny

Od 16.30

Wos – ustny

Matematyka – ustny

Matematyka - ustny

Wos – ustny

Język angielski – ustny

Historia i społeczeństwo - ustny

16.06.2018 (sobota)

 

GODZ.

KL.I

KL.II

Od 8.00

Język polski – ustny

Język angielski - ustny

Historia – ustny

Biologia- ustny

Chemia – ustny

Język polski – ustny

Biologia - ustny

 

Informatyka – ustny

 

Wielkość tekstu

W dniu 27 kwietnia 2018 roku w naszej szkole miało miejsce uroczyste zakończenie roku szklonego klas maturalnych. Żegnaliśmy jedną klasę Technikum o profilu technik handlowiec – wychowawca Pani Aneta Gozdalska-Dzikowska i Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych – wychowawca Pani Wiesława Gonder.

Na uroczystość pożegnania absolwentów przybyła młodzież z klas młodszych, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście. Starostę Kraśnickiego reprezentował Pan Stanisław Tompolski – członek Zarządu Powiatu.

Po uroczystym odśpiewaniu Hymny Państwowego, głos zabrała Pani Dyrektor Agnieszka Resztak, która życzyła wszystkim absolwentom wielu sukcesów na egzaminach zewnętrznych, później w życiu dorosłym – zawodowym i prywatnym, podkreślając, że szkoła starała się wyposażyć uczniów w wiedzę, umiejętności zawodowe ale również wychować na godnych obywateli Rzeczypospolitej, stojących na straży wartości patriotycznych. Następnie Pani Dyrektor wspólnie z innymi nauczycielami wręczyła dyplomy za różne osiągnięcia szkolne i pozaszkolne.

Następnie przyszedł czas na część artystyczną. Maturzystów żegnali uczniowie klasy II Technikum w liczbie 11 osób i 1 uczeń z klasy I Technikum. Oprawę uroczystości przygotowała młodzież ww. klasy pod opieką Pani Justyny Popiołek-Czarnota. Część artystyczna, zatytułowana Ostatni dzwonek, składała się z wypowiedzi słowno - muzycznej oraz została uzupełniona o parodię sytuacyjną dotyczącą życia szkoły. Zarówno absolwenci jak i zgromadzeni goście bardzo entuzjastycznie zareagowali na występ młodzieży, która sprawiła, że zbliżający się termin egzaminu dojrzałości na chwilę został oddalony w czasie i nikt o nim nie pamiętał. Tym radosnym akcentem zakończyła się uroczystość pożegnania absolwentów z dwóch klas.

ŻYCZYMY POŁAMANIA DŁUGOPISÓW NA MATURZE I ŻEGNAMY WAS SŁOWAMI Z CZĘŚCI ARTYSTYCZNEJ:

Do zobaczenia w dorosłym życiu

Na innej drodze, na innym szlaku.

Z bagażem wspomnień na dnie, w ukryciu

wśród masy pytań w pełnym plecaku...

 

Opracowała : Justyna Popiołek-Czarnota

Wielkość tekstu

W dniu 18 maja 2018 r. uczniowie klasy 1A i 2A Technik Handlowiec wraz z opiekunami Moniką Dziurda i Łucją Pielaszkiewicz uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej do Fabryki Łożysk Tocznych – Kraśnik S.A.

         Wycieczka ta odbyła się w ramach prowadzonej w szkole innowacji pedagogicznej „Menadżer biznesu” oraz wewnątrzszkolnego systemu doradztwa zawodowego. Jej celem było poznanie przez uczniów:

 • historii powstania fabryki;
 • poszczególnych wydziałów oraz rodzaju prac, które się na nich wykonuje;
 • asortymentu produkowanego w zakładzie;
 • etapów procesu produkcyjnego;

         Wycieczka rozpoczęła się od wizyty w sali konferencyjnej, znajdującej się w biurowcu fabryki, gdzie uczniowie obejrzeli film promujący Fabrykę Łożysk Tocznych – Kraśnik S.A. Następnie dwaj pracownicy FŁT, panowie Andrzej Bryndza i Paweł Kozieł oprowadzili młodzież po następujących wydziałach:

 • Wydział Obróbki Tokarskiej;
 • Wydział Łożysk Kulkowych;
 • Wydział Łożysk Stożkowych;
 • Wydział Koszy Łożyskowych;
 • Zakład Łożysk Wielkogabarytowych;

         Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem przyglądali się pracy na poszczególnych wydziałach. Pracownicy fabryki udzielali młodzieży wyczerpujących informacji na temat procesu produkcyjnego i wydziałów, które uczniowie zwiedzali. Po zakończeniu wycieczki był czas na wymianę opinii dotyczących zakładu. Młodzież bogatsza o nowe doświadczenia i wiedzę wróciła do domu.

Opracowała: Monika Dziurda

Wielkość tekstu

W maju 2018 r., w naszej szkole, odbył się konkurs "Mistrz obsługi kasy fiskalnej". Zorganizowany on został przez panią Monikę Dziurda, w ramach przedmiotu Pracownia sprzedaży. W konkursie wzięli udział uczniowie klasy 2A i 3A Technik Handlowiec. Konkurs polegał na poprawnym zarejestrowaniu sprzedaży (6 paragonów), w jak najkrótszym czasie. Najszybsi okazali się uczniowie klasy 3A, którzy w tym roku będą zdawać egzamin zawodowy z kwalifikacji A.18 i umiejętność obsługi kasy fiskalnej z pewnością będzie im przydatna.

I miejsce – Sebastian Rubacha, czas: 01:19:18

II miejsce - Ewa Kloc, czas: 01:49:14

III miejsce – Małgorzata Turkowska, czas 01:52:29

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy :)

Opracowała: Monika Dziurda

Wielkość tekstu

Słuchacze kwalifikacyjnego kursu zawodowego grup R.03 oraz R.03-01 i R.03-02
Z uwagi na fakt, że omyłkowo zostały zaplanowane zajęcia w dniu 31 maja 2018 r. kiedy przypada święto kościelne Bożego Ciała, następuje zmiana harmonogramu:
- zajęcia z dnia 31 maja 2018r. (czwartek ) odbędą się 7 czerwca 2018r. (czwartek) w tych samych godzinach lekcyjnych,
- zajęcia z dnia 1 czerwca a 2018r.(piątek ) odbędą się 8 czerwca 2018r. (piątek) w tych samych godzinach lekcyjnych.

Zajecia dnia 2 czerwca (sobota) odbedą się bez zmian.

 

 

Katarzyna Biegaj

Wielkość tekstu

TERMINY EGZAMINÓW PISEMNYCH

19.06.18/ WTOREK/

A.18 - PROWADZENIE SPRZEDAŻY godz. 10.00

A.68 OBSŁUGA KLIENTA W JEDNOSTKACH ADMINISTRACJI godz.10.00

R.03- PROWADZENIE PRODUKCJI ROLNICZEJ godz.10.00

R.16 - ORGANIZACJA I NADZOROWANIE PRODUKCJI ROLNICZEJ godz.12.00

A.22- PROWADZENIE DZIAŁALNOŚCI HANDLOWEJ godz.12.00

E.14 – TWORZENIE APLIKACJI INTWRNETOWYCH I BAZ DANYCH ORAZ ADMINISTROWANIE BAZAMI godz. 14.00

TERMINY EGZAMINÓW PRAKTYCZNYCH

A.68 OBSŁUGA KLIENTA W JEDNOSTKACH ADMINISTRACJI

26.06.18/WROREK/ godz.9.00

R.16 - ORGANIZACJA I NADZOROWANIE PRODUKCJI ROLNICZEJ

26.06.18/WROREK/ godz.13.00

A.18 - PROWADZENIE SPRZEDAŻY

W DNIACH 28.06- 29.06 /CZWARTEK –PIĄTEK/

godz. 8.00; 12.00; 16.00

Wielkość tekstu

EGZAMIN WEWNĘTRZNY Z KWALIFIKACJI R.03

ODBĘDZIE SIĘ W DNIU 21.05.2018 (PONIEDZIAŁEK) O GODZINIE 15.00

OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA

W razie jakichkolwiek wątpliwości proszę kontaktować się ze szkołą lub z opiekunem grupy.

UWAGA!!!

Obecność na zajęciach, które odbywają się zgodnie z planem jest obowiązkowa – osobom, które nie przychodzą na zajęcia grozi skreślenie z listy!!!

Wielkość tekstu

Drodzy Gimnazjaliści

Przed Wami bardzo ważny moment podejmowania decyzji o wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej.

Jednym z najważniejszych atrybutów naszej szkoły jest BARDZO DOBRA ATMOSFERA PRACY. Relacje międzyludzkie i profesjonalizm to wyznaczniki naszej pracy. Pozostając szkołą z tradycjami, pracujemy w sposób nowatorski i efektywny.

PRZYGOTUJEMY WAS DO MATURY oraz UMOŻLIWIMY ZDOBYCIE ATRAKCYJNEGO ZAWODU.
Zajęcia dodatkowe gwarantują możliwość rozwoju indywidualnych pasji.

ZAPRASZAMY DO Zespołu Szkół - CKZiU w Urzędowie

Rada Pedagogiczna i Dyrektor Szkoły

Na terenie całego powiatu obowiązuje rekrutacja elektroniczna. Prosimy o zarejestrowanie się w systemie. Poniżej podajemy link do strony: 

https://lubelszczyzna.edu.com.pl/kandydat/app/index.html

 

Wielkość tekstu

Zespół Szkół - Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Orląt Lwowskich jest szkołą o długoletnich tradycjach. W 2017 r. celebrowaliśmy jubileusz 60-lecia szkoły, która przez te lata przeszła wiele korzystnych zmian. Zmiany te dotyczą m. in. oferty nauczania, dostosowującej się do aktualnych trendów i potrzeb rynku pracy. Biorąc to po uwagę, współpracujemy systematycznie z lokalnymi pracodawcami. Naszym zamiarem jest również poszerzenie oferty o branżę ogrodniczą, dzięki czemu szkoła powróciłaby do swych tradycji rolniczych, a tym samym wpasowałaby się w krajobraz naszego powiatu - zagłębia produkcji sadowniczej, warzywniczej oraz owoców miękkich.

Jesteśmy niewielką szkołą środowiskową, otwartą, przyjazną dla uczniów i rodziców, wychodzącą naprzeciw oczekiwaniom młodych ludzi u progu dorosłości.

Kształcimy przyszłych pracowników dla branży handlowej, informatycznej, administracyjnej, rolniczej oraz w przyszłości ogrodniczej. Jesteśmy ośrodkiem egzaminacyjnym w zawodach, w których kształcimy. Kadrę nauczycielską stanowią egzaminatorzy OKE. Jako jedyna placówka w powiecie posiadamy pełne wyposażenie stanowisk do przeprowadzania egzaminów w zawodach: technik handlowiec, technik informatyk. Wychowujemy młodzież w duchu poszanowania tradycji i wartości patriotycznych. Nosimy zaszczytne imię Orląt Lwowskich. Organizujemy Dni Patrona Szkoły, wyjazdy do Lwowa w ramach akcji „Światełko dla Cmentarza Orląt” i Dnia Niepodległości Polski we Lwowie.

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Projektach: Praktyki zagraniczne szansą rozwoju kompetencji zawodowych młodzieży wiejskiej”, realizowanych przy wsparciu Unii Europejskiej z programu Erasmus+. Dzięki tym wyjazdom młodzież miała okazję poszerzyć kwalifikacje zawodowe, zwiększające szanse na znalezienie pracy w Polsce i za granicą, jak również zdobyć wiedzę na temat metod pracy zagranicznych firm oraz stosowanych na zachodzie Europy rozwiązań w pracy zawodowej handlowca. Uczniowie poznali także grecką kulturę.

 

NASZE ORLĘTA DOBRZE ZMIERZAJĄ:

 • kształcą się na kreatywnych, innowacyjnych i twórczych absolwentów, podejmujących wyzwania zawodowe w oparciu o zapotrzebowania lokalnego rynku pracy,
 • aktywnie współpracują ze środowiskiem społecznym i międzynarodowym,
 • zdobywają atrakcyjne zawody i przygotowują się do europejskich i polskich rynków pracy,
 • wcielają w życie idee szkoły przedsiębiorczej i społecznie odpowiedzialnej, inwestującej w innowacje edukacyjne,
 • podejmują działania w kierunku rozwijania postaw przedsiębiorczych.

NASZYM UCZNIOM OFERUJEMY:

Staże zagraniczne Erasmus+,

 • zdobycie kwalifikacji zgodnych z zapotrzebowaniem lokalnego rynku pracy,
 • możliwość odbywania stażów absolwenckich ze środków unijnych,
 • trzy pracownie komputerowe z dostępem do Internetu (najnowsza wyposażona w notebooki oraz tablice interaktywne),
 • nową pracownię sprzedaży (kasy fiskalne, wagi elektroniczne, czytniki kodów, lady sprzedażowe),
 • zajęcia z doradcą zawodowym, szkolenia on-line „Handlowiec internetowy”,
 • kontakt z pracodawcami w ramach zajęć lekcyjnych, bezpłatne wycieczki do zakładów pracy, spotkania z pracownikami ARiMR, ODR,
 • atrakcyjne wycieczki dydaktyczne w ramach nauczanych przedmiotów: na Giełdę Papierów Wartościowych, NBP w Lublinie, do wyższych uczelni lubelskich,
 • możliwość kontynuacji nauki w szkołach dla dorosłych,
 • zdobywanie nowych zawodów na kwalifikacyjnych kursach zawodowych,
 • krótkie kursy nadające uprawnienia, tj. agroturystyczny, chemizacyjny oraz kurs baristy,
 • indywidualne podejście do ucznia, pomoc w trudnej sytuacji materialnej,
 • atrakcyjne zajęcia pozalekcyjne: Klub Europejski „Europejczyk”, Koło Miłośników Żywego Słowa, „SKS”
 • bogaty księgozbiór biblioteki szkolnej z centrum multimedialnym,
 • działalność w Szkolnym Klubie Wolontariatu „Wolontariusze Orląt” i Samorządzie Uczniowskim.

 

     Copyright © 2015 ZS Urzędów.

     Wszelkie prawa zastrzeżone!

Odwiedziło nas łacznie (dziś) 46883 (32)

Currently are 63 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions