UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. MOD_COOKIESACCEPT_PLUS_INFO

MOD_COOKIESACCEPT_ACCEPT
Dzisiaj jest: Środa, 3 Czerwca 2020 | Godzina: 16:42:55

W obecnym roku szkolnym nasza szkoła bierze udział w projekcie BAKCYL. Jest to stały proces przekazywania młodzieży, przez pracowników bankowych, praktycznej wiedzy finansowej i umiejętności wykorzystywania usług finansowych, tak aby ułatwić im świadomy i pomyślny start w dorosłe życie w nowoczesnym społeczeństwie.

            Projekt BAKCYL:

  1. Umożliwia szkołom wzbogacenie programu nauczania poprzez zestaw ciekawych, interaktywnych lekcji z zakresu praktycznej edukacji finansowej, dostosowanych do potrzeb programowych i oczekiwań uczniów, realizowanych z udziałem przygotowanych dydaktycznie bankowców/praktyków – wolontariuszy.
  2. Wzbogaca praktyczną wiedzę finansową uczniów jako niezbędny element pomyślnego funkcjonowania młodych obywateli w nowoczesnym, opartym na wiedzy społeczeństwie. Kształtuje postawy przedsiębiorczości wśród młodzieży.
  3. Wprowadza uczniów w świat codziennych finansów, tak aby potrafili wykorzystać dla siebie odpowiednie usługi finansowe na starcie w dorosłość oraz zabezpieczyć swoje potrzeby na przyszłość.
  4. Wykorzysta doświadczenie i potrzebę dzielenia się wiedzą pracowników bankowych w służbie rozwojowi młodego pokolenia oraz dobra wspólnego.

W ramach projektu BAKCYL w dniu 17.05.2019 r. uczniowie klasy 1A, 2A i 3A Technik Handlowiec wzięli udział w zajęciach "Rynek finansowy – zaufanie w biznesie", które prowadził pan Michał Dziekanowski. Prowadzący bardzo ciekawie przedstawił takie zagadnienia, jak:

  1. Bank – jego rola w gospodarce.
  2. Bank jako instytucja zaufania publicznego.
  3. Rola Banku Centralnego.
  4. Instytucje finansowe.
  5. Nadzór nad rynkiem finansowym.
  6. Zaufanie a ryzyko inwestycyjne.

Po prezentacji i omówieniu zagadnień był czas na podsumowanie i zadawanie pytań. Tematyka zajęć była bardzo interesująca, młodzież zapoznała się z ważnymi zagadnieniami dotyczącymi finansów oraz bankowości. Dlatego też uczniowie niecierpliwością będą czekali na kolejne spotkanie.

Opracowała: Monika Dziurda

     Copyright © 2020 ZS Urzędów.

     Wszelkie prawa zastrzeżone!

Odwiedziło nas łacznie (dziś) 76489 (22)

Currently are 3 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions