TOP
Logowanie | Rejestracja

 
 
plakat_kurs_kwalifikacyjny_rolnik_small.jpg
 
 
 
 
plakat_lo_dla_dorosych_2014.15_small.jpg
 

poniedziałek 17 listopad 2014
18 JESIENNY KONKURS RECYTATORSKIWersja do druku   Pobierz w postaci pdf    
 
18 Jesienny Konkurs Recytatorski  
 
     W tym roku konkurs recytatorski zaistniał pod hasłem: „Teraz i tu”, w związku z czym wybór tekstów do konkursu obejmował okres po 1989 r.
     W eliminacjach gminnych, które miały miejsce 29 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Urzędowie, wzięła udział Klaudia Rybińska z kl. IIIA. Klaudia, dzięki pięknej recytacji wiersza Ewy Sonnenberg „Skala wrażliwości”, zakwalifikowała się do etapu powiatowego. Drugi etap odbył się w dniu 13 listopada w miejscowości Trzydnik Duży, w tamtejszym Gminnym Ośrodku Kultury. Przystąpiło do niego 38 uczestników ze szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.
     Niestety, trzyosobowa komisja mogła wytypować jedynie 5 osób do etapu wojewódzkiego. Pośród tych osób wprawdzie nie znalazła się Klaudia, ale otrzymała nagrodę książkową i zdobyła cenne doświadczenia przed kolejnymi występami. Gratulacje za odwagę i głowa do góry!
 
  K. Tomaszewska
Podziel się:   Facebook TwitterAutor: Administrator   Dodano dnia: poniedziałek 17 listopada 2014 - 16:28:27  

czwartek 13 listopad 2014
Święto Niepodległości Polski we Lwowie - 11 listopada 2014 rokuWersja do druku   Pobierz w postaci pdf    
 
Święto Niepodległości Polski we Lwowie - 11 listopada 2014 roku


„Pan Bóg wynagrodzi wszystkim tym,
którzy polecają w modlitwie dusze
poległych obrońców Ojczyzny”


W dniu 11 listopada 2014 r. delegacja i poczet sztandarowy Zespołu Szkół – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Orląt Lwowskich w Urzędowie uczestniczyła w obchodach Święta Niepodległości Polski we Lwowie. W uroczystościach udział wzięli: uczniowie ZS w Urzędowie Katarzyna Liszkiewicz, Krystian Sokołowski, Artur Ryniowski, dyrektor Andrzej Rolla oraz Panowie: Andrzej Sadowski i Włodzimierz Tomaszewski.

Uroczystą Mszę Świętą w intencji Ojczyzny z okazji 96 rocznicy odzyskania niepodległości w Bazylice Metropolitalnej pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny we Lwowie celebrował Ksiądz Infułat Józef Pawliczek.

Następnie złożono kwiaty i zapalono znicze na płycie grobu Nieznanego Obrońcy Ojczyzny Cmentarza Obrońców Lwowa. Uroczystościom przewodniczył prof. Jarosław Drozd Konsul Generalny Rzeczypospolitej Polskiej we Lwowie. Wieniec od Starosty Kraśnickiego Andrzeja Maja złożyli dyrektor szkoły Andrzej Rolla i Andrzej Sadowski. Młodzież zapaliła znicze na grobach Orląt Lwowskich, grobach bohaterów poległych za ojczyznę na cmentarzu Łyczakowskim, Janowskim i cmentarzu w dzielnicy Lwowa Hołosko. Oddano również hołd rozstrzelanym profesorom lwowskim na Wzgórzach Wuleckich.
Dyrektor i uczniowie Zespołu Szkół w Urzędowie składają podziękowania Panu Andrzejowi Kudlickiemu – biuro turystyczne Quand za organizację wyjazdu do Lwowa i Panu Andrzejowi Majowi Staroście Kraśnickiemu za ufundowanie wieńca i zniczy.

My społeczność szkolna Zespołu Szkół im. Orląt Lwowskich wiemy, że każdego 11 listopada w kraju i za granicą, należy pamiętać o wszystkich obrońcach Ojczyzny, tych którzy „DOCHOWALI JEJ WIERNOŚCI”.

Andrzej Rolla

Podziel się:   Facebook TwitterAutor: Administrator   Dodano dnia: czwartek 13 listopada 2014 - 08:13:24  

środa 12 listopad 2014
Narodowe Święto Niepodległości w UrzędowieWersja do druku   Pobierz w postaci pdf    
 
Narodowe Święto Niepodległości w Urzędowie
Społeczność urzędowska, jak co roku, uczciła Święto Niepodległości uroczystą mszą św., złożeniem kwiatów pod pomnikami zasłużonych w boju oraz akademią w Sali Gminnego Ośrodka Kultury. Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpiła grupa literacka „Preludium” (Elżbieta Kuśmiderska, Marianna Parczyńska, Klaudia Rybińska z kl. IIIA, Katarzyna Tomaszewska, Józef Baran) oraz gościnnie, sympatyzujący z naszą grupą, Michał Kołbuk, który wyrecytował fragment wiersza E. Słońskiego „Ta, co nie zginęła” razem ze swym kolegą Marcinem Wołoszynem. Gościnnie wystąpiły również: sześcioletnia Ala Puacz z wierszem "Miała Polska biedę..." oraz Kinga Broniec, uczennica ZSO w Urzędowie, która zaśpiewała pieśń "Rozkwitały pąki białych róż...". W celu zaakcentowania w sposób szczególny dwóch, ważnych dla Polaków rocznic: 100 lat od wybuchu I wojny światowej oraz 100. rocznica utworzenia Legionów Polskich Józefa Piłsudskiego, grupa „Preludium” zaprezentowała specjalny montaż słowno – muzyczny. Na scenariusz tej części artystycznej złożyły się więc: prezentacja multimedialna o I wojnie światowej; fragmenty artykułów dotyczące początków istnienia Legionów oraz przebiegu działań zbrojnych na terenie Urzędowa w latach 1914-1915; odczytanie wykazu Legionistów, którzy polegli na ziemi urzędowskiej, listy urzędowian, którzy zaciągnęli się wówczas do Legionów oraz wykazu mieszkańców Urzędowa poległych w latach 1914-1921. Niezwykle wzruszającą chwilą było przedstawienie wspomnień – zasłyszanych opowieści mieszkańców Urzędowa, związanych z ciężkim i smutnym czasem Wielkiej Wojny. Całość części artystycznej spięła klamrą sentymentalna pieśń Sławy Przybylskiej „Gdzie są kwiaty z tamtych lat”.
K. Tomaszewska


[ Czytaj resztę... ]
Podziel się:   Facebook TwitterAutor: Administrator   Dodano dnia: środa 12 listopada 2014 - 08:22:00  

wtorek 11 listopad 2014
ORLĘTA OBCHODZIŁY 96-ROCZNICE ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCIWersja do druku   Pobierz w postaci pdf    
 
Tym, co zmarli za Ojczyznę,
Hołd wdzięczności Polska składa.
Im to, bowiem zawdzięczamy
Wolność-polską mowę w szkole,
to, że tylko z kart historii poznajemy dziś niewolę […]


ORLĘTA OBCHODZIŁY 96-ROCZNICE ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI


W dniu 7 listopada 2014 r. uczennice i uczniowie naszej szkoły, pod opieką pani: Justyny Popiołek-Czarnota, przygotowali uroczysty apel, który został skierowany do naszej Braci szkolnej, Dyrekcji, Szanownego Grona Pedagogicznego i Pracowników szkoły.

Akademia została rozpoczęta wprowadzeniem sztandaru szkoły przez uczniów klasy II A Karolinę Cieślicką, Klaudię Kaźmierak, Patryka Druzd i odśpiewaniem Hymnu Państwowego do podkładu wykonanego na trąbce przez ucznia klasy III A Michała Kołbuka.

Następnie na scenie wystąpiły uczennice i uczniowie ( z klasy I A Sylwia Piłat, Patrycja Stęgierska, Eryk Kasperski, z klasy III A Klaudia Rybińska, Paulina Majewska, Ewelina Wilkos, Michał Kołbuk, Karol Drozd, Eryk Łaciński, Rafał Mazur, Konrad Mazur, z klasy III B Martyna Kozak) z przygotowanym programem słowno-muzycznym. W podniosły nastrój inscenizacji wprowadziły nas dźwięki utworu F. Chopina „Preludium e-mol op. 28 nr 4 oraz liczne pieśni patriotyczne m.in. Rota, Piechota (odśpiewane a capella przez ucznia Michała Kołbuka), Marsz Pierwszej Brygady, Rozkwitały pąki białych róż i inne, przeplatane recytacją utworów poetyckich.

Nad prawidłowym przebiegiem i prowadzeniem kolejnych części widowiska czuwali dwaj wspaniali narratorzy Karol Drozd i Eryk Łaciński, a za oprawę muzyczną i obsługę sprzętu nagłaśniającego odpowiadali uczniowie Mateusz Lis z klasy III B i Kamil Mital z klasy IIIA.

Podziel się:   Facebook TwitterAutor: Administrator   Dodano dnia: wtorek 11 listopada 2014 - 08:19:00  

wtorek 04 listopad 2014
OTRZĘSINY KLASY PIERWSZEJWersja do druku   Pobierz w postaci pdf    
 
OTRZĘSINY KLASY PIERWSZEJ
 
     W dniu 30 października w naszej szkole odbyło uroczyste przyjęcie uczniów klasy pierwszej w szeregi naszej szkoły. Uroczystość została przygotowana przez Samorząd Uczniowski.
     Uczniowie na wstępie przywitali wszystkich zgromadzonych. Następnie wszyscy mieli okazję obejrzeć krótką część artystyczną. Uczniowie wszystkich klas wzięli udział w kilku konkurencjach. Walka była zacięta ale dość wyrównana, wszyscy zawodnicy wykazali się dużym zaangażowaniem.
      Na koniec uczniowie klasy pierwszej złożyli uroczyste ślubowanie. Swoich wychowanków przez cały czas wspierała wychowawczyni pani Aneta Gozdalska -Dzikowska.
Podziel się:   Facebook TwitterAutor: Administrator   Dodano dnia: wtorek 04 listopada 2014 - 16:34:00  

wtorek 28 październik 2014
Obchody Dnia PapieskiegoWersja do druku   Pobierz w postaci pdf    
 
OBCHODY DNIA PAPIESKIEGODnia 23.10.2014 roku w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Papieskiego.

12 października po raz XIV obchodziliśmy Dzień Papieski. W tym roku szkolnym ma on szczególny wymiar. Obchodzony jest pierwszy raz po kanonizacji Jana Pawła II. Przyświeca mu hasło: "Jan Paweł II - Świętymi bądźcie".

Po uroczystym apelu uczniowie poszczególnych klas wzięli udział w turnieju wiedzy o Janie Pawle II. Młodzież wykazała się dużą wiedzą o naszym rodaku.
Podziel się:   Facebook TwitterAutor: Administrator   Dodano dnia: wtorek 28 października 2014 - 13:40:49  

poniedziałek 27 październik 2014
KWIAT KOBIECOŚCI ORAZ KONKURS 5 RAZY DZIENNIE WARZYWA I OWOCEWersja do druku   Pobierz w postaci pdf    
 
„Kwiat Kobiecości” oraz konkurs „5 razy dziennie warzywa i owoce”

W dniu 22.10.14 r. dziewczęta z naszej szkoły, pod opieką pań: Agnieszki Maziarz i Katarzyny Tomaszewskiej, wzięły udział w konferencji poświęconej profilaktyce raka szyjki macicy.

Tym razem spotkanie miało miejsce w Zespole Szkół Nr 1 w Kraśniku. Wiedzę na temat profilaktyki, zebranym licznie młodym kobietom, przekazała Ida Karpińska – prezes i założyciel stowarzyszenia „Kwiat Kobiecości”, która sama stoczyła niegdyś walkę z rakiem szyjki macicy.

Pani Karpińska, przy okazji tego spotkania, uhonorowała statuetką Kwiatu Kobiecości z Perłą Mądrości (międzynarodowy symbol walki z rakiem szyjki macicy) Andrzeja Maja – Starostę Kraśnickiego i Jarosława Czerwa – Wicestarostę Kraśnickiego za wieloletnie wspieranie działań Organizacji.

Po zakończeniu konferencji zostały ogłoszone wyniki corocznego konkursu „5 razy dziennie warzywa i owoce”, który miał miejsce również w ZS Nr 1. W konkursie zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Kraśniku oraz Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kraśniku, wzięły udział jedynie trzy szkoły z powiatu kraśnickiego, w tym również i nasza. Jury przyznało trzy równorzędne I miejsca. Po ogłoszeniu wyników nastąpiła długa degustacja potraw oraz równie długie kolejki do poszczególnych stolików z przepysznymi daniami, w których składzie nie zabrakło głównego bohatera tegoż konkursu – jabłek.

Kierownictwo nad przygotowaniem dań do konkursu objęła czule, jak co roku, pani Aneta Gozdalska – Dzikowska. Świetnie kucharzyły z panią dziewczyny: Ewelina Bartoszek, Paulina Majewska, Klaudia Rybińska, Żaneta Stępniak, Małgorzata Żabicka oraz chłopcy: Mateusz Lis i Eryk Łaciński, którym umiejętności przygotowywania wątróbki i smażenia naleśników pozazdrościłaby sama Magda Gessler.


K. Tomaszewska
Podziel się:   Facebook TwitterAutor: Administrator   Dodano dnia: poniedziałek 27 października 2014 - 17:47:59  

piątek 17 październik 2014
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJWersja do druku   Pobierz w postaci pdf    
 
Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole


„Nauczyciel, to jedna z najbardziej wyjątkowych postaci na całym świecie, bo któż inny mógłby każdego dnia ofiarowywać to, co w nim najlepszego cudzym dzieciom”

W dniu 10 października 2014 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość Dnia Edukacji Narodowej. Na zaproszenie przybyli: Pan Zbigniew Leziak Kierownik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Kraśniku, Pani Renata Małek Przewodnicząca Rady Rodziców, nauczyciele, emeryci, pracownicy szkoły i uczniowie.
Dyrektor szkoły podziękował nauczycielom za trud i poświęcenie włożone w edukację oraz wychowanie młodzieży szkolnej, za przewodnictwo w drodze do zdobywania wiedzy, odkrywania prawdy i kształtowania postaw. Zapewnił, że z wiedzy tej wychowankowie będą korzystać przez resztę swojego życia i z pewnością przekażą ją dalej. Będą dzięki zaangażowaniu nauczycieli mogli z odwagą podejmować niełatwe wyzwania współczesnego świata, rozwijać zainteresowania, osiągać sukcesy, podejmować pracę zawodową.
W sposób szczególny podziękował za życzliwość, otwarcie na drugiego człowieka i niesioną pomoc w obliczu trudnych sytuacji.
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzył wszystkim twórczych pomysłów, skuteczności w działaniu, dobrej współpracy z młodzieżą i rodzicami oraz wszystkiego, co daje poczucie zadowolenia z pracy zawodowej.

Wyróżnienia, medale i nagrody otrzymali:
Pani Katarzyna Biegaj - Medal Komisji Edukacji Narodowej
Pan Jakub Walczak – Nagrodę Starosty
Panie Wiesława Gonder, Anna Kuśmierz, Katarzyna Tomaszewska Agnieszka Resztak, Bożena Reszka i Pan Leszek Gozdalski nagrody dyrektora szkoły.

Na zakończenie wszyscy wysychali części artystycznej przedstawionej przez młodzież pod opieką Pani Agnieszki Resztak.
Andrzej Rolla

Podziel się:   Facebook TwitterAutor: Administrator   Dodano dnia: piątek 17 października 2014 - 10:49:47  

poniedziałek 22 wrzesień 2014
Licealia 2014Wersja do druku   Pobierz w postaci pdf    
 
Licealia 2014
 
    W tym roku szkolnym wyżej wymieniona impreza odbyła się dnia 19 września w Zespole Szkół nr 1 w Kraśniku. Organizowane z dużym rozmachem Licealia zgromadziły młodzież ze wszystkich szkół ponadgimnazjalnych powiatu kraśnickiego. Na wydarzenie to złożyły się liczne konkursy, zawody, pokazy oraz koncerty, którym towarzyszyła przyjemna, gościnna atmosfera jak również słoneczna pogoda.
     Nie zabrakło tam oczywiście młodzieży i grona nauczycielskiego z naszej szkoły, którzy bardzo przyjemnie spędzili piątkowe przedpołudnie, kibicowali, a nawet brali czynny udział w meczu. I tak oto swym talentem i zamiłowaniem do siatkówki popisali się pan Artur Szempliński i pan Jakub Walczak, rywalizując w meczu nauczyciele kontra uczniowie, odnosząc bezsporny sukces.
    Z kolei uczennice klasy IIA: Klaudia Kaźmierak i Klaudia Kawiak wzięły udział w wyborach Miss Licealiów, w którym to bardzo dzielnie reprezentowały naszą szkołę, stąpając odważnie po wybiegu.


[ Czytaj resztę... ]
Podziel się:   Facebook TwitterAutor: Administrator   Dodano dnia: poniedziałek 22 września 2014 - 17:53:12  

czwartek 04 wrzesień 2014
Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015Wersja do druku   Pobierz w postaci pdf    
 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015
 
    W dniu 01.09.2014 uczniowie i nauczyciele oraz pracownicy szkoły, jak co roku uroczyście rozpoczęli nowy rok szkolny 2014/2015. Inaugurację poprzedziła msza św. oraz przemarsz ze sztandarem naszej szkoły na ul. Wodną 34, gdzie pan dyrektor Andrzej Rolla powitał zebranych nauczycieli, uczniów oraz pana Stanisława Tompolskiego – członka Rady Powiatu Kraśnickiego, który życzył uczniom wielu sukcesów, wspominając o obchodzonej w tym roku setnej rocznicy wybuchu I wojny światowej.
    Po przekazaniu młodzieży ważnych informacji związanych z organizacją nowego roku szkolnego, Pan Dyrektor zaprosił wszystkie klasy na spotkanie ze swoimi wychowawcami.
    Wszystkim uczniom, a szczególnie naszym pierwszakom życzymy przyjemnej nauki, mnóstwa dobrych ocen i pochwał w dzienniku. Powodzenia!


[ Czytaj resztę... ]
Podziel się:   Facebook TwitterAutor: Administrator   Dodano dnia: czwartek 04 września 2014 - 17:51:28  

Idź do strony       >>  
Starsze Wiadomości
koniec roku szkolnego Administrator @ (03 lip : 20:27) (Z Życia Szkoły)
Wycieczka dydaktyczna RWieczorek @ (03 lip : 17:55) (Z Życia Szkoły)
Wycieczka do Narodowego Banku Polskiego RWieczorek @ (13 cze : 12:38) (Szkolny Klub Europejski - Europejczyk)
KONKURS WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ Administrator @ (10 cze : 14:37) (Szkolny Klub Europejski - Europejczyk)
„Zdrowa i piękna Mama” Administrator @ (02 cze : 11:45) (Aktualności)
Obchody Kanonizacji jana Pawła II Administrator @ (08 maj : 11:10) (Aktualności)
Dzień otwarty RWieczorek @ (06 maj : 19:09) (Ogłoszenia)Serwis ten oparty jest na systemie e107, który rozpowszechniany jest zgodnie z warunkami licencji GNU GPL.
Czas generowania: 0.1328 sek., 0.0088 z tego dla zapytań. Zapytań do bazy danych: 35. Użycie pamięci: 4,338KB