TOP
Logowanie | Rejestracja

 
 
plakat_kurs_kwalifikacyjny_rolnik_small.jpg
 
 
 
 
plakat_lo_dla_dorosych_2014.15_small.jpg
 

sobota 12 kwiecień 2014
rekrutacja 2014/2015Wersja do druku   Pobierz w postaci pdf    
 

 
 
rekrutacja14.gif
 
 


plakat_201415.jpg


[ Czytaj resztę... ]
Podziel się:   Facebook TwitterAutor: RWieczorek   Dodano dnia: sobota 12 kwietnia 2014 - 21:14:33  

piątek 17 październik 2014
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJWersja do druku   Pobierz w postaci pdf    
 
Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole


„Nauczyciel, to jedna z najbardziej wyjątkowych postaci na całym świecie, bo któż inny mógłby każdego dnia ofiarowywać to, co w nim najlepszego cudzym dzieciom”

W dniu 10 października 2014 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość Dnia Edukacji Narodowej. Na zaproszenie przybyli: Pan Zbigniew Leziak Kierownik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Kraśniku, Pani Renata Małek Przewodnicząca Rady Rodziców, nauczyciele, emeryci, pracownicy szkoły i uczniowie.
Dyrektor szkoły podziękował nauczycielom za trud i poświęcenie włożone w edukację oraz wychowanie młodzieży szkolnej, za przewodnictwo w drodze do zdobywania wiedzy, odkrywania prawdy i kształtowania postaw. Zapewnił, że z wiedzy tej wychowankowie będą korzystać przez resztę swojego życia i z pewnością przekażą ją dalej. Będą dzięki zaangażowaniu nauczycieli mogli z odwagą podejmować niełatwe wyzwania współczesnego świata, rozwijać zainteresowania, osiągać sukcesy, podejmować pracę zawodową.
W sposób szczególny podziękował za życzliwość, otwarcie na drugiego człowieka i niesioną pomoc w obliczu trudnych sytuacji.
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzył wszystkim twórczych pomysłów, skuteczności w działaniu, dobrej współpracy z młodzieżą i rodzicami oraz wszystkiego, co daje poczucie zadowolenia z pracy zawodowej.

Wyróżnienia, medale i nagrody otrzymali:
Pani Katarzyna Biegaj - Medal Komisji Edukacji Narodowej
Pan Jakub Walczak – Nagrodę Starosty
Panie Wiesława Gonder, Anna Kuśmierz, Katarzyna Tomaszewska Agnieszka Resztak, Bożena Reszka i Pan Leszek Gozdalski nagrody dyrektora szkoły.

Na zakończenie wszyscy wysychali części artystycznej przedstawionej przez młodzież pod opieką Pani Agnieszki Resztak.
Andrzej Rolla

Podziel się:   Facebook TwitterAutor: Administrator   Dodano dnia: piątek 17 października 2014 - 10:49:47  

poniedziałek 22 wrzesień 2014
Licealia 2014Wersja do druku   Pobierz w postaci pdf    
 
Licealia 2014
 
    W tym roku szkolnym wyżej wymieniona impreza odbyła się dnia 19 września w Zespole Szkół nr 1 w Kraśniku. Organizowane z dużym rozmachem Licealia zgromadziły młodzież ze wszystkich szkół ponadgimnazjalnych powiatu kraśnickiego. Na wydarzenie to złożyły się liczne konkursy, zawody, pokazy oraz koncerty, którym towarzyszyła przyjemna, gościnna atmosfera jak również słoneczna pogoda.
     Nie zabrakło tam oczywiście młodzieży i grona nauczycielskiego z naszej szkoły, którzy bardzo przyjemnie spędzili piątkowe przedpołudnie, kibicowali, a nawet brali czynny udział w meczu. I tak oto swym talentem i zamiłowaniem do siatkówki popisali się pan Artur Szempliński i pan Jakub Walczak, rywalizując w meczu nauczyciele kontra uczniowie, odnosząc bezsporny sukces.
    Z kolei uczennice klasy IIA: Klaudia Kaźmierak i Klaudia Kawiak wzięły udział w wyborach Miss Licealiów, w którym to bardzo dzielnie reprezentowały naszą szkołę, stąpając odważnie po wybiegu.


[ Czytaj resztę... ]
Podziel się:   Facebook TwitterAutor: Administrator   Dodano dnia: poniedziałek 22 września 2014 - 17:53:12  

czwartek 04 wrzesień 2014
Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015Wersja do druku   Pobierz w postaci pdf    
 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015
 
    W dniu 01.09.2014 uczniowie i nauczyciele oraz pracownicy szkoły, jak co roku uroczyście rozpoczęli nowy rok szkolny 2014/2015. Inaugurację poprzedziła msza św. oraz przemarsz ze sztandarem naszej szkoły na ul. Wodną 34, gdzie pan dyrektor Andrzej Rolla powitał zebranych nauczycieli, uczniów oraz pana Stanisława Tompolskiego – członka Rady Powiatu Kraśnickiego, który życzył uczniom wielu sukcesów, wspominając o obchodzonej w tym roku setnej rocznicy wybuchu I wojny światowej.
    Po przekazaniu młodzieży ważnych informacji związanych z organizacją nowego roku szkolnego, Pan Dyrektor zaprosił wszystkie klasy na spotkanie ze swoimi wychowawcami.
    Wszystkim uczniom, a szczególnie naszym pierwszakom życzymy przyjemnej nauki, mnóstwa dobrych ocen i pochwał w dzienniku. Powodzenia!


[ Czytaj resztę... ]
Podziel się:   Facebook TwitterAutor: Administrator   Dodano dnia: czwartek 04 września 2014 - 17:51:28  

czwartek 03 lipiec 2014
koniec roku szkolnegoWersja do druku   Pobierz w postaci pdf    
 
KONIEC ROKU SZKOLNEGO 2013/201427 czerwca 2014r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014. Dyrektor szkoły p.Andrzej Rolla powitał wszystkich zebranych, a przede wszystkim naszych uczniów.
Podczas uroczystości wychowawcy klas wręczyli dyplomy wyróżnionym uczniom.ŻYCZYMY UDANYCH WAKACJI!!!
[ grafika niedostępna ]


Podziel się:   Facebook TwitterAutor: Administrator   Dodano dnia: czwartek 03 lipca 2014 - 20:27:48  

Wycieczka dydaktycznaWersja do druku   Pobierz w postaci pdf    
 

WYCIECZKA DYDAKTYCZNA
W RAMACH INNOWACJI PEDAGOGICZNEJ
„GRAFIKA I REKLAMA W FIRMIE“W ramach Innowacji Pedagogicznej „Grafika i Reklama w Firmie” prowadzonej przez panią Renatę Wieczorek i panią Monikę Ciastek uczniowie z klas IA i IIB Technik Informatyk uczestniczyli w dniu 11 czerwca 2014 roku w wycieczce dydaktycznej.

Pierwszym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie kraśnickiej firmy poligraficznej „DotMedia“. Uczniowie mieli okazję zobaczyć krok po kroku jak funkcjonuje drukarnia oraz w jaki sposób można wykonać wydruk wielkoformatowy. Jedną z ciekawostek była praca olbrzymich dukarek jak i ploterów tnących.
Do dyspozycji uczniów był kierownik firmy DotMedia, który oprowadził nas po wszystkich pomieszczeniach zakładu poligraficznego, zaczynając od biura spotkań z klijentami, po pokój grafiów komputerowych, pomieszczenie do wydruków, jak i hale produkcyjną.
Młodzież zadawała mnóstwo pytań, na które otrzymywali rzetelne odpowiedzi od pana kierownika jak i obecnych na hali pracowników (m.in. absolwentów naszej szkoły ).
[ grafika niedostępna ] [ grafika niedostępna ]

Kolejnym przystankiem naszej wycieczki była Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie, która obejmuje patronatem naszą szkołę.
Młodzież aktywnie uczestniczyła w ciekawych zajęciach z kreatywnej autoprezentacji prowadzonej przez panią Katarzynę Zajączkowską. Uczniowie z naszej szkoły otrzymali wskazówki dotyczące wystąpień publicznych, jak prezentować swoją wiedzę podczas poszukiwania pracy, a także jak przeprowadzić rozmowę kwalifikacyjną.
W dalszej części spotkania uczniowie „zostali przejęci” przez bardzo sympatycznego studenta z tej uczelni, z którym zwiedzali różne laboratoria jak i sale wykładowe. Starszy kolega był zasypywany pytaniami dotyczącymi życia studenckiego.
Na koniec naszej wizyty na Uczelni Wyższej, wszyscy otrzymali teczki z notesem, długopisy, plakaty.
[ grafika niedostępna ] [ grafika niedostępna ]

Odwiedzając Port Lotniczy „AirPort“ w Świdniku, zrealizowaliśmy ostatni punkt programu naszej wycieczki.
Pan Jarosław Zdrojkowski na wstępie opwiedział nam parę ciekawostek związanych z lotnictwem, którymi bardzo zainteresował młodzież. Następnie uczniowie zapoznali się z pracą obsługi lotniska, mieli okazję obserwować odprawę paszportową i celną pasażerów odlatujących z kraju. Zostaliśmy zaprowadzeni rówież do kaplicy lotniczej, która znajduje się na terenie hali przylotów i odlotów.
Wychodząc na aleję widokową mogliśmy zobaczeć startujące i lądujące samoloty, ruch na płycie lotniska. Samoloty kołujące, ustawianie ich na stanowiskach przez "marszalerów", wagoniki z bagażami, schody. Cały żyjący, skomplikowany organizm portu lotniczego.

[ grafika niedostępna ] [ grafika niedostępna ]


Wycieczka była bardzo udana, wzbudziła zainteresowanie uczniów, poznawanie nowych miejsc oraz zdobywanie i pogłębianie wiadomości w ciekawy sposób.


Opiekunami wycieczki był nauczycielki: Monika Ciastek i Renata Wieczorek

Podziel się:   Facebook TwitterAutor: RWieczorek   Dodano dnia: czwartek 03 lipca 2014 - 17:55:45  

piątek 13 czerwiec 2014
Wycieczka do Narodowego Banku PolskiegoWersja do druku   Pobierz w postaci pdf    
 
Wycieczka do Narodowego Banku Polskiego
uczniów z klasy IA
w ramach innowacji pedagogicznej Menadżer Biznesu


Uczniowie z klasy IA zostali zaproszeni do uczestnictwa w Dniach Otwartych Narodowego Banku Polskiego w Lublinie, które odbywały się w dniu 11.06 2014. Tematem przewodnim tegorocznych Dni Otwartych były „Zabezpieczenia polskich banknotów”.

W banku powitała nas „elektroniczna przewodniczka”, która mówiła o sposobach zabezpieczenia banknotów. Jej wykładem byli zainteresowani szczególnie chłopcy, którzy kilkakrotnie włączali jej wykład.

Uczniowie uczestniczyli w warsztatach dotyczących historii pieniądza, sposobu zabezpieczania najnowszych banknotów, które wchodzą do obiegu od kwietnia 2014 roku. Wykład i prezentacja były bardzo ciekawie prowadzone przez panią przewodniczkę, która rozdała uczniom Indeksy z pytaniami. Uczniowie wypełniali indeksy i pieczętowali je okolicznościową pieczątką bankową.

Oglądaliśmy ciekawe wystawy monet, medali i banknotów, a niektórzy próbowali otworzyć zabytkowy sejf, potem układali „elektroniczne lego z pieniędzy”, co dostarczało im wiele satysfakcji.

Największe zainteresowanie wzbudziły 12,5 kg sztaby złota stanowiące rezerwy dewizowe Narodowego Banku Polskiego, które uczniowie brali do ręki i oglądali z ciekawością ora robili pamiątkowe zdjęcia.

W dalszej części wycieczki wszyscy przeszli kurs rozpoznawania zabezpieczeń banknotów. Wiedzę tą mogą wykorzystać w praktyce odróżniając banknoty prawdziwe od fałszywych.

W trakcie wycieczki spotkaliśmy mincerza, który wybijał w sposób tradycyjny monety i uczył wszystkich chętnych jak to robić, a chętnych nie brakowało.

Odważni podnosili też worki z pieniędzmi, które jak się okazało były bardzo ciężkie. Panie kasjerki prezentowały sposoby liczenia pieniędzy zarówno w sposób tradycyjny – ręczny jak i przy pomocy nowoczesnych naszym.

Na zakończenie wycieczki otrzymaliśmy ciekawe materiały edukacyjne, które będą wykorzystane w czasie lekcji. Wycieczka była bardzo ciekawa, pogłębiła wiedzę uczniów oraz dostarczyła wiele wrażeń.
Opiekunami wycieczki byli nauczyciele: Leszek Gozdalski i Łucja Pielaszkiewicz


Opracowała: Łucja Pielaszkiewicz

Podziel się:   Facebook TwitterAutor: RWieczorek   Dodano dnia: piątek 13 czerwca 2014 - 12:38:16  

wtorek 10 czerwiec 2014
KONKURS WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJWersja do druku   Pobierz w postaci pdf    
 
KONKURS WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ
POD HASŁEM
„10 LAT POLSKI W UNII EUROPEJSKIEJ”Z okazji 10-lecia obecności Polski w Unii Europejskiej w naszej szkole został przeprowadzony Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej.
W konkursie uczestniczyli chętni uczniowie z klasy I A i IIA Technikum Handlowca oraz z klasy IIB Technikum Informatycznego. Uczniowie rozwiązywali test składający się z 20 pytań dotyczących zasad powstania i funkcjonowania Unii Europejskiej. Pytania konkursowe przygotowała Eliza Kania z klasy IA w ramach działalności w Szkolnym Klubie Europejskim „Europejczyk”. Najwięcej punktów zdobyli uczniowie:
1. Bartoszek Ewelina
2. Drobek Anna
3. Kaźmierak Klaudia, Druzd Patryk, Kaniowski BartoszZwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!
/zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia/

Opiekun Szkolnego Klubu Europejskiego „Europejczyk”
Łucja Pielaszkiewicz

Podziel się:   Facebook TwitterAutor: Administrator   Dodano dnia: wtorek 10 czerwca 2014 - 14:37:23  

poniedziałek 02 czerwiec 2014
„Zdrowa i piękna Mama”Wersja do druku   Pobierz w postaci pdf    
 
  „Zdrowa i piękna Mama”
 
   W tym roku do wyżej wymienionego konkursu przystąpiła Klaudia Rybińska z klasy IIA, która w dniu 7 maja, stojąc przed komisją powołaną z ramienia Starostwa Powiatowego w Kraśniku, zaprezentowała swój autorski wiersz.
   W trakcie finału, który został przeprowadzony w dniu 26 maja w ZS nr 1 w Kraśniku, okazało się, że Klaudii poszło bardzo dobrze i ukończyła rywalizację na świetnym II miejscu.
   Organizatorami konkursu było Starostwo Powiatowe w Kraśniku oraz Wojewódzki Ośrodek Koordynujący Populacyjny Program profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy przy SPSK Nr 1 w Lublinie oraz Osiedlowy Dom Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej ,,Pomoc” w Kraśniku i Zespół Szkól Nr 1 w Kraśniku.
  Gratulujemy Klaudii serdecznie i w podziękowaniu zamieszczamy nagrodzony wiersz na stronie internetowej szkoły oraz na łamach szkolnej „Gazetki Orląt”.  
 
PIĘKNA I ZDROWA MAMA  
 
Mama przykładem mądrości
Mama encyklopedią miłości
Jest piękna mimo wieku swojego
Jak dbać o siebie powinna uczyć każdego  
 
Piękną i zdrową mamę mam
Niesamowicie ją za to kocham
Jest dla nas jak gwiazdka na niebie
Zawsze gdy zawołasz przybiegnie do ciebie  
 
Wyleczy rany ciała serca i ducha
Gdy szepnie coś słodkiego do ucha
Wiesz że gdy dasz buzi na dobranoc
Lepiej się śpi Kochana Mamo  
 
Piękna i zdrowa zawsze bądź
Odpocznij i na chwilę siądź
Pomyśl o sobie choć trochę mama
I za jakiś czas zrób to samo  


[ Czytaj resztę... ]
Podziel się:   Facebook TwitterAutor: Administrator   Dodano dnia: poniedziałek 02 czerwca 2014 - 11:45:15  

wtorek 27 maj 2014
10- lecie Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich Klub w UrzędowieWersja do druku   Pobierz w postaci pdf    
 
10- lecie Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich Klub w Urzędowie  
 
 
        Dnia 10 maja 2014r. zainaugurowano jubileuszowe obchody 10-lecia Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo- Wschodnich. Uroczystości rozpoczęły się na cmentarzu urzędowskim, gdzie nastąpiło poświęcenie nagrobka śp. Józefy Anny Wójtowicz – lwowianki, nauczycielki szkół: we Lwowie, Urzędowie i Kraśniku Fabrycznym, uczestniczki walk o polskość Lwowa w 1918. Przy grobie zgromadzili się Jej uczniowie, członkowie TMLiKPW z Lublina i Urzędowa, mieszkańcy naszej małej ojczyzny, sympatycy Klubu z Urzędowa i okolicy, nauczyciele ZS- CKZiU im. Orląt Lwowskich w Urzędowie. Uroczystość swoją obecnością zaszczycili również: Pan Zbigniew Gawdzik– przewodniczący Rady Powiatu i dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Wł. Jagiełły w Urzędowie, Pan Zbigniew Leziak  - przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Kraśniku, pani Halina Wyka – reprezentująca Burmistrza miasta Kraśnika, Pan Jan Woźniak– Wójt Gminy Urzędów, Pan Marek Przywara – przewodniczący Rady Gminy Urzędów, Pan Tomasz Wyka – prezes TZU, Pan prof. Marian Surdacki– wiceprezes TZU, Zarząd TMLiKPW w Lublinie. Uroczystości uświetniły poczty sztandarowe  TMLiKPW z Lublina oraz Zespołu Szkół – CKZiU im. Orląt Lwowskich w Urzędowie. 


[ Czytaj resztę... ]
Podziel się:   Facebook TwitterAutor: Administrator   Dodano dnia: wtorek 27 maja 2014 - 11:33:00  

Idź do strony       >>  
Starsze Wiadomości
Obchody Kanonizacji jana Pawła II Administrator @ (08 maj : 11:10) (Aktualności)
Dzień otwarty RWieczorek @ (06 maj : 19:09) (Ogłoszenia)
Konstytucja 3 maja RWieczorek @ (03 maj : 10:13) (Aktualności)
Kanonizacja JPII RWieczorek @ (28 kwi : 10:07) (Aktualności)
Zakończenie roku szkolnego klasy maturalne Administrator @ (25 kwi : 10:21) (Z Życia Szkoły)
Nowy sprzęt dla pracowni RWieczorek @ (14 kwi : 13:06) (Aktualności)
święta wielkanocne RWieczorek @ (14 kwi : 12:05) (Aktualności)
XIII Powiatowa Olimpiada Wiedzy o Zdrowiu Administrator @ (10 kwi : 11:40) (Z Życia Szkoły)Serwis ten oparty jest na systemie e107, który rozpowszechniany jest zgodnie z warunkami licencji GNU GPL.
Czas generowania: 0.1503 sek., 0.0077 z tego dla zapytań. Zapytań do bazy danych: 35. Użycie pamięci: 4,348KB