TOP
Logowanie | Rejestracja
poniedziałek 23 marzec 2015
Wersja do druku   Pobierz w postaci pdf    
 


[ Czytaj resztę... ]
Podziel się:   Facebook TwitterAutor: Administrator   Dodano dnia: poniedziałek 23 marca 2015 - 10:24:00  

piątek 20 marzec 2015
Konkurs na najciekawszą prezentację multimedialną o tematyce unijnejWersja do druku   Pobierz w postaci pdf    
 
Konkurs na najciekawszą prezentację multimedialną o tematyce unijnej
 
      Na początku marca, w naszej szkole został ogłoszony konkurs na najciekawszą prezentację multimedialną o tematyce unijnej.
      Celem konkursu było propagowanie oraz pogłębienie wiedzy na temat Unii Europejskiej wśród uczniów naszej szkoły oraz zachęcenie do tworzenia własnych projektów.
      Do organizatora konkursu, p. Moniki Dziechciarz, oddano wiele ciekawych prezentacji. Najwięcej prac oddali uczniowie z klasy 2A Technik Handlowiec.
      Po obejrzeniu wszystkich prezentacji, wyłoniono trzy najlepsze:
 
                  I miejsce: "Unia Europejska" autor: Anna Łoboda
 
                 II miejsce: "Flagi państw UE" praca zespołowa : Eliza Kania
                                                                           Diana Pluder
                                                                                              Paulina Suchanowska
              III miejsce: "Unia Europejska" praca zespołowa : Klaudia Kawiak
                                                                                       Sylwia Polak


Zwycięzcom gratulujemy
 

Opracowała: Monika Dziechciarz


[ Czytaj resztę... ]
Podziel się:   Facebook TwitterAutor: Administrator   Dodano dnia: piątek 20 marca 2015 - 18:00:00  

czwartek 19 marzec 2015
Warsztaty "Planowanie kariery zawodowej"Wersja do druku   Pobierz w postaci pdf    
 
Warsztaty "Planowanie kariery zawodowej"

       W dniu 17 marca 2015 r. odbyły się warsztaty z doradztwa zawodowego. Prowadziła je doradca zawodowy – Monika Dziechciarz. Tematem warsztatów było "Planowanie kariery zawodowej". Wzięło w nich udział 17 uczniów naszej szkoły: 11 uczniów ze szkoły dziennej – Technik Handlowiec oraz 6 słuchaczy szkoły policealnej – Technik Administracji.
      Celem warsztatów było nauczenie młodzieży, jak właściwie zaplanować kolejne etapy swojego życia zawodowego i jak konsekwentnie je realizować.
      Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się, jak być konkurencyjnym na rynku pracy oraz jak zwiększyć własne kompetencje zawodowe. Nauczyli się również wykorzystywać metody planowania kariery oraz planować karierę w zależności od celów i oczekiwań.
       Warsztaty zakończyły się testem na platformie e-learningowej. Po zdaniu egzaminu uczestnicy warsztatów otrzymali certyfikaty w j. polskim i j. angielskim.

Opracowała: Monika Dziechciarz


[ Czytaj resztę... ]
Podziel się:   Facebook TwitterAutor: Administrator   Dodano dnia: czwartek 19 marca 2015 - 17:54:24  

środa 18 marzec 2015
Spotkanie informacyjne z pracownikami Urzędu Skarbowego w KraśnikuWersja do druku   Pobierz w postaci pdf    
 
Spotkanie informacyjne z pracownikami Urzędu Skarbowego w Kraśniku

     W dniu 6 marca 2015 r. w ramach innowacji pedagogicznej „Menadżer biznesu”, prowadzonej w kl. 1A i 2A Technik Handlowiec, odbyło się kolejne spotkanie informacyjne z pracownikami Urzędu Skarbowego w Kraśniku. Już po raz kolejny, na zaproszenie pani Moniki Dziechciarz, do naszej szkoły przyjechała pani kierownik Działu Obsługi Bezpośredniej Urzędu Skarbowego w Kraśniku - Agnieszka Koba oraz panie: Agnieszka Baran i Aneta Bańka.
      Tematem spotkania była: " Rejestracja działalności gospodarczej, z uwzględnieniem zagadnień związanych z wyborem formy opodatkowania, zgłaszania zmian, zawieszenia i wznowienia działalności".
     Panie w bardzo prosty i ciekawy sposób przedstawiły jakże trudny temat. Bardzo pomocna okazała się przygotowana przez prowadzące spotkanie prezentacja multimedialna. Dodatkowo młodzież miała możliwość obejrzenia wzorów druków. Spotkanie zakończyło się dyskusją i zadawaniem licznych pytań.
     Z niecierpliwością czekamy na kolejne wizyty pań w naszej szkole.                                                                                                                                Opracowała: Monika Dziechciarz


[ Czytaj resztę... ]
Podziel się:   Facebook TwitterAutor: Administrator   Dodano dnia: środa 18 marca 2015 - 17:50:00  

wtorek 10 marzec 2015
KONKURS WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJWersja do druku   Pobierz w postaci pdf    
 
Uwaga!!!
Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej
 
     W dniu  18.03. 2015 roku /środa/ na 4 lekcji odbędzie się konkurs wiedzy o Unii Europejskiej.   Wszystkich chętnych do udziału w konkursie proszę o zgłaszanie się do pani Łucji Pielaszkiewicz.


[ Czytaj resztę... ]
Podziel się:   Facebook TwitterAutor: Administrator   Dodano dnia: wtorek 10 marca 2015 - 14:45:51  

poniedziałek 09 marzec 2015
LEKCJE EUROPEJSKIEWersja do druku   Pobierz w postaci pdf    
 
Lekcje Europejskie
 
 
      W dniu 3.03 2015 roku odbyły się   po raz kolejny Lekcje Europejskie , w których uczestniczyli uczniowie  z klasy IA i III A Technik handlowiec. Lekcje poprowadził konsultant  Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej  z Lublina współpracujący z Fundacją „Nowy Staw” pan Andrzej Skórski.
 
      Tematem lekcji były:
 
1.     Historia Unii Europejskiej
2.     Wady i zalety waluty Euro
 
     Uczniowie obejrzeli dwie prezentacje. Podczas lekcji odbywała się ciekawa dyskusja.  Uczestnicy spotkania zadawali dużo pytań. Na zakończenie lekcji otrzymaliśmy pomoce dydaktyczne – książki, plakaty ulotki.                
 
 Organizator spotkania opiekun Szkolnego Klubu Europejskiego: 
            Łucja Pielaszkiewicz


[ Czytaj resztę... ]
Podziel się:   Facebook TwitterAutor: Administrator   Dodano dnia: poniedziałek 09 marca 2015 - 18:13:54  

poniedziałek 16 luty 2015
Warsztaty pt. "Kreatywna autoprezentacja"Wersja do druku   Pobierz w postaci pdf    
 
Warsztaty pt. "Kreatywna autoprezentacja"
 
W ramach innowacji pedagogicznej „Menadżer biznesu”, prowadzonej w klasie 1A Technik handlowiec, w dniu 10.01.2015 r. odbyły się warsztaty z „Kreatywnej Autoprezentacji"
 
Dwugodzinne warsztaty prowadzone przez pracownika Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie, panią Katarzynę Zajączkowską, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów.
 
Podczas warsztatów młodzież zapoznała się z czynnikami, które mają wpływ na kreowanie własnego wizerunku, pozbywanie się tremy i jej pokonywanie. W czasie zajęć główny nacisk kładziony był na zapoznanie uczniów ze wskazówkami dotyczącymi wystąpień publicznych. Dzięki zajęciom młodzież dowiedziała się, w jaki sposób możnapozbyć się tremy, gdy nadejdzie pora egzaminu czy rozmowy kwalifikacyjnej.
 
Warsztaty są częścią działań, które nasza szkoła realizuje w ramach współpracy partnerskiej z Wyższą Szkołą Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie.
 
Opracowała: Monika Dziechciarz


[ Czytaj resztę... ]
Podziel się:   Facebook TwitterAutor: Administrator   Dodano dnia: poniedziałek 16 lutego 2015 - 14:31:26  

piątek 06 luty 2015
WOLONTARIATWersja do druku   Pobierz w postaci pdf    
 
Pomóż psom w Rachowie
 
      21 stycznia 2015r. grupa Wolontariuszy Orląt przy ZS-CKZiU w Urzędowie, w składzie Patrycja Stęgierska, Ewelina Dec i Mateusz Lis pod opieką pedagog Agnieszki Maziarz, odwiedziła Przytulisko dla psów w Rachowie Starym w ramach akcji : „Pomóż psom w Rachowie”. Psiaki  zostały obdarowane przysmakami w postaci 40,5 kg karmy suchej, 13,5 kg makaronu, ponad 50 kg karmy mokrej w puszkach, 5 kg ryżu, 4,5 kg kaszy, za co podziękowały radosnym merdaniem ogona.
     Wolontariusze Orląt gorąco dziękują wszystkim, którzy zechcieli okazać dobre serce i ofiarność w zbiórce żywności  dla Psów z Rachowa.
 
Agnieszka Maziarz


[ Czytaj resztę... ]
Podziel się:   Facebook TwitterAutor: Administrator   Dodano dnia: piątek 06 lutego 2015 - 15:35:17  

wtorek 16 grudzień 2014
SpotkaniaWersja do druku   Pobierz w postaci pdf    
 
     W dniu 4 grudnia 2014r. odbyła się konferencja dla realizatorów programu „Wybierz Życie – Pierwszy Krok” nt. „Profilaktyka raka szyjki macicy – zadanie dla każdego” zorganizowana przez Lubelski Państwowy Wojewódzki Inspektorat Sanitarny w Lublinie oraz Fundację MSD dla Zdrowia Kobiet. W konferencji uczestniczyła pedagog szkolny Agnieszka Maziarz. ZS-CKZiU w Urzędowie realizuje program Wybierz Życie Pierwszy Krok od 2011r., którym to objęta jest młodzież, rodzice i nauczyciele szkoły. Celem programu jest podniesienie poziomu wiedzy na temat zagrożeń związanych z zakażeniami wirusem HPV i profilaktyki raka szyjki macicy wśród młodzieży, a także kształtowanie świadomości zdrowotnej młodzieży w zakresie roli profilaktyki wtórnej i pierwotnej raka szyjki macicy.
      W dniu 15 grudnia 2014r. w ZS-CKZiU w Urzędowie odbyło się spotkanie wszystkich klas  z Adamem Mościckim - terapeutą uzależnień. Młodzież z dużym zainteresowaniem wysłuchała wykładu na temat zagrożeń środkami psychoaktywnymi.
 
A. Maziarz
Podziel się:   Facebook TwitterAutor: Administrator   Dodano dnia: wtorek 16 grudnia 2014 - 16:38:29  

piątek 05 grudzień 2014
Profilaktyka i wykrywanie raka szyjki macicyWersja do druku   Pobierz w postaci pdf    
 
    
 
Profilaktyka i wykrywanie raka szyjki macicy
 
     W dniu 28 listopada 2014r w ZS-CKZiU w Urzędowie odbyło się spotkanie dla uczniów oraz grona pedagogicznego     nt. „Profilaktyki i wczesnego wykrywania raka szyjki macicy”.  Podczas spotkania wykład zaprezentował dr Konrad Tarnowski z  Wojewódzkiego Ośrodka Koordynującego Populacyjny Program Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy przy SPSK nr 1 w Lublinie. Następnie pani położna wyjaśniła na czym polega badanie cytologiczne oraz zachęciła wszystkie uczestniczki spotkania do regularnego wykonywania takich badań.
 
Rak szyjki macicy
 
     „Rak szyjki macicy jest drugim (po raku piersi) pod względem zapadalności nowotworem złośliwym występującym u kobiet na świecie. Na świecie rocznie odnotowuje się około 500 000 nowych zachorowań na raka szyjki macicy i około 270 000 zgonów z powodu tej choroby.
W Polsce według danych Krajowego Rejestru Nowotworów rocznie odnotowuje się około 3000 nowych zachorowań i 1700 zgonów z powodu tej choroby (2011 rok). Według danych z KRN w województwie lubelskim w 2011 roku stwierdzono 144 nowe zachorowania i 87 zgonów z powodu inwazyjnego raka szyjki macicy.
Rak szyjki macicy jest chorobą rozwijającą się latami na podłożu tzw. stanów przedrakowych określanych terminem dysplazji lub śródnabłonkowej neoplazji szyjki macicy. Czynnikiem niezbędnym, ale niewystarczającym do rozwoju raka szyjki macicy jest przewlekłe zakażenie onkogennymi typami wirusa brodawczaka ludzkiego HPV (Human Papilloma Virus) 
 
Czynniki dodatkowe rozwoju raka szyjki macicy:
  • wczesne rozpoczęcie współżycia płciowego
  • duża liczba partnerów płciowych
  • duża liczba porodów
  • wieloletnie palenie papierosów”
źródło: http://www.cytologia.lublin.pl
 
A.      Maziarz


[ Czytaj resztę... ]
Podziel się:   Facebook TwitterAutor: Administrator   Dodano dnia: piątek 05 grudnia 2014 - 11:49:45  

Idź do strony       >>  
Starsze Wiadomości
Dzień Patrona 2014 Administrator @ (28 lis : 06:28) (Aktualności)
18 JESIENNY KONKURS RECYTATORSKI Administrator @ (17 lis : 16:28) (Aktualności)
OTRZĘSINY KLASY PIERWSZEJ Administrator @ (04 lis : 16:34) (Szkolny Klub Europejski - Europejczyk)
Obchody Dnia Papieskiego Administrator @ (28 paź : 13:40) (Aktualności)
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ Administrator @ (17 paź : 10:49) (Aktualności)
Licealia 2014 Administrator @ (22 wrz : 17:53) (Aktualności)Serwis ten oparty jest na systemie e107, który rozpowszechniany jest zgodnie z warunkami licencji GNU GPL.
Czas generowania: 0.1087 sek., 0.0075 z tego dla zapytań. Zapytań do bazy danych: 35. Użycie pamięci: 4,373KB