TOP
Logowanie | Rejestracja

 
 
plakat_kurs_kwalifikacyjny_rolnik_small.jpg
 
 
 
 
plakat_lo_dla_dorosych_2014.15_small.jpg
 

sobota 12 kwiecień 2014
rekrutacja 2014/2015Wersja do druku   Pobierz w postaci pdf    
 

 
 
rekrutacja14.gif
 
 


plakat_201415.jpg


[ Czytaj resztę... ]
Podziel się:   Facebook TwitterAutor: RWieczorek   Dodano dnia: sobota 12 kwietnia 2014 - 21:14:33  

czwartek 03 lipiec 2014
koniec roku szkolnegoWersja do druku   Pobierz w postaci pdf    
 
KONIEC ROKU SZKOLNEGO 2013/201427 czerwca 2014r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014. Dyrektor szkoły p.Andrzej Rolla powitał wszystkich zebranych, a przede wszystkim naszych uczniów.
Podczas uroczystości wychowawcy klas wręczyli dyplomy wyróżnionym uczniom.ŻYCZYMY UDANYCH WAKACJI!!!
[ grafika niedostępna ]


Podziel się:   Facebook TwitterAutor: Administrator   Dodano dnia: czwartek 03 lipca 2014 - 20:27:48  

Wycieczka dydaktycznaWersja do druku   Pobierz w postaci pdf    
 

WYCIECZKA DYDAKTYCZNA
W RAMACH INNOWACJI PEDAGOGICZNEJ
„GRAFIKA I REKLAMA W FIRMIE“W ramach Innowacji Pedagogicznej „Grafika i Reklama w Firmie” prowadzonej przez panią Renatę Wieczorek i panią Monikę Ciastek uczniowie z klas IA i IIB Technik Informatyk uczestniczyli w dniu 11 czerwca 2014 roku w wycieczce dydaktycznej.

Pierwszym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie kraśnickiej firmy poligraficznej „DotMedia“. Uczniowie mieli okazję zobaczyć krok po kroku jak funkcjonuje drukarnia oraz w jaki sposób można wykonać wydruk wielkoformatowy. Jedną z ciekawostek była praca olbrzymich dukarek jak i ploterów tnących.
Do dyspozycji uczniów był kierownik firmy DotMedia, który oprowadził nas po wszystkich pomieszczeniach zakładu poligraficznego, zaczynając od biura spotkań z klijentami, po pokój grafiów komputerowych, pomieszczenie do wydruków, jak i hale produkcyjną.
Młodzież zadawała mnóstwo pytań, na które otrzymywali rzetelne odpowiedzi od pana kierownika jak i obecnych na hali pracowników (m.in. absolwentów naszej szkoły ).
[ grafika niedostępna ] [ grafika niedostępna ]

Kolejnym przystankiem naszej wycieczki była Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie, która obejmuje patronatem naszą szkołę.
Młodzież aktywnie uczestniczyła w ciekawych zajęciach z kreatywnej autoprezentacji prowadzonej przez panią Katarzynę Zajączkowską. Uczniowie z naszej szkoły otrzymali wskazówki dotyczące wystąpień publicznych, jak prezentować swoją wiedzę podczas poszukiwania pracy, a także jak przeprowadzić rozmowę kwalifikacyjną.
W dalszej części spotkania uczniowie „zostali przejęci” przez bardzo sympatycznego studenta z tej uczelni, z którym zwiedzali różne laboratoria jak i sale wykładowe. Starszy kolega był zasypywany pytaniami dotyczącymi życia studenckiego.
Na koniec naszej wizyty na Uczelni Wyższej, wszyscy otrzymali teczki z notesem, długopisy, plakaty.
[ grafika niedostępna ] [ grafika niedostępna ]

Odwiedzając Port Lotniczy „AirPort“ w Świdniku, zrealizowaliśmy ostatni punkt programu naszej wycieczki.
Pan Jarosław Zdrojkowski na wstępie opwiedział nam parę ciekawostek związanych z lotnictwem, którymi bardzo zainteresował młodzież. Następnie uczniowie zapoznali się z pracą obsługi lotniska, mieli okazję obserwować odprawę paszportową i celną pasażerów odlatujących z kraju. Zostaliśmy zaprowadzeni rówież do kaplicy lotniczej, która znajduje się na terenie hali przylotów i odlotów.
Wychodząc na aleję widokową mogliśmy zobaczeć startujące i lądujące samoloty, ruch na płycie lotniska. Samoloty kołujące, ustawianie ich na stanowiskach przez "marszalerów", wagoniki z bagażami, schody. Cały żyjący, skomplikowany organizm portu lotniczego.

[ grafika niedostępna ] [ grafika niedostępna ]


Wycieczka była bardzo udana, wzbudziła zainteresowanie uczniów, poznawanie nowych miejsc oraz zdobywanie i pogłębianie wiadomości w ciekawy sposób.


Opiekunami wycieczki był nauczycielki: Monika Ciastek i Renata Wieczorek

Podziel się:   Facebook TwitterAutor: RWieczorek   Dodano dnia: czwartek 03 lipca 2014 - 17:55:45  

piątek 13 czerwiec 2014
Wycieczka do Narodowego Banku PolskiegoWersja do druku   Pobierz w postaci pdf    
 
Wycieczka do Narodowego Banku Polskiego
uczniów z klasy IA
w ramach innowacji pedagogicznej Menadżer Biznesu


Uczniowie z klasy IA zostali zaproszeni do uczestnictwa w Dniach Otwartych Narodowego Banku Polskiego w Lublinie, które odbywały się w dniu 11.06 2014. Tematem przewodnim tegorocznych Dni Otwartych były „Zabezpieczenia polskich banknotów”.

W banku powitała nas „elektroniczna przewodniczka”, która mówiła o sposobach zabezpieczenia banknotów. Jej wykładem byli zainteresowani szczególnie chłopcy, którzy kilkakrotnie włączali jej wykład.

Uczniowie uczestniczyli w warsztatach dotyczących historii pieniądza, sposobu zabezpieczania najnowszych banknotów, które wchodzą do obiegu od kwietnia 2014 roku. Wykład i prezentacja były bardzo ciekawie prowadzone przez panią przewodniczkę, która rozdała uczniom Indeksy z pytaniami. Uczniowie wypełniali indeksy i pieczętowali je okolicznościową pieczątką bankową.

Oglądaliśmy ciekawe wystawy monet, medali i banknotów, a niektórzy próbowali otworzyć zabytkowy sejf, potem układali „elektroniczne lego z pieniędzy”, co dostarczało im wiele satysfakcji.

Największe zainteresowanie wzbudziły 12,5 kg sztaby złota stanowiące rezerwy dewizowe Narodowego Banku Polskiego, które uczniowie brali do ręki i oglądali z ciekawością ora robili pamiątkowe zdjęcia.

W dalszej części wycieczki wszyscy przeszli kurs rozpoznawania zabezpieczeń banknotów. Wiedzę tą mogą wykorzystać w praktyce odróżniając banknoty prawdziwe od fałszywych.

W trakcie wycieczki spotkaliśmy mincerza, który wybijał w sposób tradycyjny monety i uczył wszystkich chętnych jak to robić, a chętnych nie brakowało.

Odważni podnosili też worki z pieniędzmi, które jak się okazało były bardzo ciężkie. Panie kasjerki prezentowały sposoby liczenia pieniędzy zarówno w sposób tradycyjny – ręczny jak i przy pomocy nowoczesnych naszym.

Na zakończenie wycieczki otrzymaliśmy ciekawe materiały edukacyjne, które będą wykorzystane w czasie lekcji. Wycieczka była bardzo ciekawa, pogłębiła wiedzę uczniów oraz dostarczyła wiele wrażeń.
Opiekunami wycieczki byli nauczyciele: Leszek Gozdalski i Łucja Pielaszkiewicz


Opracowała: Łucja Pielaszkiewicz

Podziel się:   Facebook TwitterAutor: RWieczorek   Dodano dnia: piątek 13 czerwca 2014 - 12:38:16  

wtorek 10 czerwiec 2014
KONKURS WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJWersja do druku   Pobierz w postaci pdf    
 
KONKURS WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ
POD HASŁEM
„10 LAT POLSKI W UNII EUROPEJSKIEJ”Z okazji 10-lecia obecności Polski w Unii Europejskiej w naszej szkole został przeprowadzony Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej.
W konkursie uczestniczyli chętni uczniowie z klasy I A i IIA Technikum Handlowca oraz z klasy IIB Technikum Informatycznego. Uczniowie rozwiązywali test składający się z 20 pytań dotyczących zasad powstania i funkcjonowania Unii Europejskiej. Pytania konkursowe przygotowała Eliza Kania z klasy IA w ramach działalności w Szkolnym Klubie Europejskim „Europejczyk”. Najwięcej punktów zdobyli uczniowie:
1. Bartoszek Ewelina
2. Drobek Anna
3. Kaźmierak Klaudia, Druzd Patryk, Kaniowski BartoszZwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!
/zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia/

Opiekun Szkolnego Klubu Europejskiego „Europejczyk”
Łucja Pielaszkiewicz

Podziel się:   Facebook TwitterAutor: Administrator   Dodano dnia: wtorek 10 czerwca 2014 - 14:37:23  

poniedziałek 02 czerwiec 2014
„Zdrowa i piękna Mama”Wersja do druku   Pobierz w postaci pdf    
 
  „Zdrowa i piękna Mama”
 
   W tym roku do wyżej wymienionego konkursu przystąpiła Klaudia Rybińska z klasy IIA, która w dniu 7 maja, stojąc przed komisją powołaną z ramienia Starostwa Powiatowego w Kraśniku, zaprezentowała swój autorski wiersz.
   W trakcie finału, który został przeprowadzony w dniu 26 maja w ZS nr 1 w Kraśniku, okazało się, że Klaudii poszło bardzo dobrze i ukończyła rywalizację na świetnym II miejscu.
   Organizatorami konkursu było Starostwo Powiatowe w Kraśniku oraz Wojewódzki Ośrodek Koordynujący Populacyjny Program profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy przy SPSK Nr 1 w Lublinie oraz Osiedlowy Dom Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej ,,Pomoc” w Kraśniku i Zespół Szkól Nr 1 w Kraśniku.
  Gratulujemy Klaudii serdecznie i w podziękowaniu zamieszczamy nagrodzony wiersz na stronie internetowej szkoły oraz na łamach szkolnej „Gazetki Orląt”.  
 
PIĘKNA I ZDROWA MAMA  
 
Mama przykładem mądrości
Mama encyklopedią miłości
Jest piękna mimo wieku swojego
Jak dbać o siebie powinna uczyć każdego  
 
Piękną i zdrową mamę mam
Niesamowicie ją za to kocham
Jest dla nas jak gwiazdka na niebie
Zawsze gdy zawołasz przybiegnie do ciebie  
 
Wyleczy rany ciała serca i ducha
Gdy szepnie coś słodkiego do ucha
Wiesz że gdy dasz buzi na dobranoc
Lepiej się śpi Kochana Mamo  
 
Piękna i zdrowa zawsze bądź
Odpocznij i na chwilę siądź
Pomyśl o sobie choć trochę mama
I za jakiś czas zrób to samo  


[ Czytaj resztę... ]
Podziel się:   Facebook TwitterAutor: Administrator   Dodano dnia: poniedziałek 02 czerwca 2014 - 11:45:15  

wtorek 27 maj 2014
10- lecie Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich Klub w UrzędowieWersja do druku   Pobierz w postaci pdf    
 
10- lecie Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich Klub w Urzędowie  
 
 
        Dnia 10 maja 2014r. zainaugurowano jubileuszowe obchody 10-lecia Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo- Wschodnich. Uroczystości rozpoczęły się na cmentarzu urzędowskim, gdzie nastąpiło poświęcenie nagrobka śp. Józefy Anny Wójtowicz – lwowianki, nauczycielki szkół: we Lwowie, Urzędowie i Kraśniku Fabrycznym, uczestniczki walk o polskość Lwowa w 1918. Przy grobie zgromadzili się Jej uczniowie, członkowie TMLiKPW z Lublina i Urzędowa, mieszkańcy naszej małej ojczyzny, sympatycy Klubu z Urzędowa i okolicy, nauczyciele ZS- CKZiU im. Orląt Lwowskich w Urzędowie. Uroczystość swoją obecnością zaszczycili również: Pan Zbigniew Gawdzik– przewodniczący Rady Powiatu i dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Wł. Jagiełły w Urzędowie, Pan Zbigniew Leziak  - przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Kraśniku, pani Halina Wyka – reprezentująca Burmistrza miasta Kraśnika, Pan Jan Woźniak– Wójt Gminy Urzędów, Pan Marek Przywara – przewodniczący Rady Gminy Urzędów, Pan Tomasz Wyka – prezes TZU, Pan prof. Marian Surdacki– wiceprezes TZU, Zarząd TMLiKPW w Lublinie. Uroczystości uświetniły poczty sztandarowe  TMLiKPW z Lublina oraz Zespołu Szkół – CKZiU im. Orląt Lwowskich w Urzędowie. 


[ Czytaj resztę... ]
Podziel się:   Facebook TwitterAutor: Administrator   Dodano dnia: wtorek 27 maja 2014 - 11:33:00  

piątek 23 maj 2014
“Kompleksowy system doskonalenia nauczycieli w powiecie kraśnickim”Wersja do druku   Pobierz w postaci pdf    
 
“Kompleksowy system doskonalenia nauczycieli w powiecie kraśnickim”
 
 

plakat_a4_szkoa_wspopracy.jpg
 
 
 
 


[ Czytaj resztę... ]
Podziel się:   Facebook TwitterAutor: RWieczorek   Dodano dnia: piątek 23 maja 2014 - 15:20:01  

wtorek 20 maj 2014
W RAMACH INNOWACJI PEDAGOGICZNEJ „GRAFIKA I REKLAMA W FIRMIE ”Wersja do druku   Pobierz w postaci pdf    
 
W RAMACH INNOWACJI PEDAGOGICZNEJ
„GRAFIKA I REKLAMA W FIRMIE ”
UCZNIOWIE Z KLASY IA I IIB UCZESTNICZYLI W WARSZTATACH
„MOJA MAŁA FIRMA REKLAMOWA”
[ grafika niedostępna ]W ramach Innowacji Pedagogicznej „Grafika i Reklama w Firmie” prowadzonej przez panią Renatę Wieczorek i panią Monikę Ciastek uczniowie z klas IA i IIB Technik Informatyk uczestniczyli w dniu 20 maja 2014 roku w pierwszym etapie warsztatów „Moja mała firma reklamowa” .

Dwugodzinne warsztaty prowadzone przez pana Piotra Wieczorka cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów. Podczas warsztatów młodzież zapoznała się z poszczególnymi elementami, które mają wpływ na dobrze przygotowaną i wykonaną reklamę.

W czasie zajęć główny nacisk położony był na poprawnie wykonane logo bądź napis w grafice wektorowej przy pomocy programu CorelDraw. Następnie uczniowie eksportowali swoje prace do przenośnego plotera tnącego, który wycinał pożądany kształt w odpowiednio przygotowanym materiale. Korzystaliśmy także z prasy transferowej przy pomocy której każdy z uczestników warsztatów miał okazję przenieść przygotowane wcześniej logo lub napis na odpowiedni, wybrany przez siebie materiał np.koszulki.

Nasi uczniowie po raz pierwszy uczestniczyli w takich zajęciach. Wszyscy z dużym zainteresowaniem brali czynny udział i mogli poczuć się jak prawdziwi graficy w studio graficznym.


opracowała: R.Wieczorek


galeria zdjeć
[/link]
Podziel się:   Facebook TwitterAutor: RWieczorek   Dodano dnia: wtorek 20 maja 2014 - 15:07:46  

czwartek 08 maj 2014
Obchody Kanonizacji jana Pawła IIWersja do druku   Pobierz w postaci pdf    
 
Udział naszych uczniów w Obchodach Kanonizacji Jana Pawła II w Gminie Urzędów
 
      Pamięć o Naszym Papieżu czciliśmy również razem z mieszkańcami Urzędowa, w dniu 29 kwietnia w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Urzędowie. Wraz z grupą literacką „Preludium” (w składzie: M. Parczyńska, K. Tomaszewska,K.Rybińska, J. Baran) wystąpili tam nasi uczniowie, którzy w sposób mistrzowski, przed dużą publicznością przywołali wspomnienia urzędowian o wydarzeniach kwietniowych 2005 r., recytowali wiersze, cytowali złote myśli Jana Pawła oraz anegdoty z jego życia, a także śpiewali. Pieśń „Janie Pawle przyjdź” oraz „Barkę” odśpiewał pięknie Michał Kołbuk, a swój autorski wiersz o papieżu zaprezentowała, w trakcie montażu, Klaudia Rybińska. Nad sprawami technicznymi czuwał dzielnie Mateusz Lis.  


[ Czytaj resztę... ]
Podziel się:   Facebook TwitterAutor: Administrator   Dodano dnia: czwartek 08 maja 2014 - 11:10:00  

Idź do strony       >>  
Starsze Wiadomości
Dzień otwarty RWieczorek @ (06 maj : 19:09) (Ogłoszenia)
Konstytucja 3 maja RWieczorek @ (03 maj : 10:13) (Aktualności)
Kanonizacja JPII RWieczorek @ (28 kwi : 10:07) (Aktualności)
Zakończenie roku szkolnego klasy maturalne Administrator @ (25 kwi : 10:21) (Z Życia Szkoły)
Nowy sprzęt dla pracowni RWieczorek @ (14 kwi : 13:06) (Aktualności)
święta wielkanocne RWieczorek @ (14 kwi : 12:05) (Aktualności)
XIII Powiatowa Olimpiada Wiedzy o Zdrowiu Administrator @ (10 kwi : 11:40) (Z Życia Szkoły)
SPOTKANIE Z AGENTEM UBEZPIECZENIOWYM Administrator @ (24 mar : 13:07) (Szkolny Klub Europejski - Europejczyk)Serwis ten oparty jest na systemie e107, który rozpowszechniany jest zgodnie z warunkami licencji GNU GPL.
Czas generowania: 0.1089 sek., 0.0096 z tego dla zapytań. Zapytań do bazy danych: 35. Użycie pamięci: 4,349KB